ČIURLIONIO PALIESTI

„Druskininkai – Lietuvos kultūros sostinė 2025“ pasitinka Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ties metų sukaktį, kuri minima 2025 metais. M. K. Čiurlionio miestas suskambės aukščiausiomis natomis, nes M. K. Čiurlionis neabejotinai yra universaliausias ir iškiliausias visų laikų Lietuvos genijus, mūsų tautinio meno simbolis, išaugęs iš giliausių gimtinės kultūros versmių, kraštovaizdžio spalvų, liaudies dainų.

SVAJONIŲ SIMFONIJA. 1 DALIS. KULTŪROS SĄSKAMBIŲ METAMORFOZĖS.

Pirmoji dalis paremta daugiasluoksniškumu: tarpdisciplininės veiklos, projektai ir šiuolaikinės technologijos įkūnys reikšmingą meno darnos, katarsio ir metamorfozių idėją, įgalins skirtingų miestų, regionų ir sričių kultūros partnerystę, kūrybinių industrijų plėtros ir sektorių tarpusavio bendrystę, sujungs kontrastingo pobūdžio epizodus, išlaikydami kūrybiškumo plėtojimo vientisumą. Ši dalis apjungia pačius prasmingiausius, didžiausius ir inovatyviausius metų renginius ir reiškinius.

SVAJONIŲ SIMFONIJA. 2 DALIS. GARSŲ BEKRAŠTĖS PLATYBĖS

„Svajonių simfonijos“ antrąją – garsų – dalį užpildys muzikos renginiai, kuriuos kaip neišsenkantis gyvybės šaltinis sieja didžiojo menininko gyvenimas ir kūryba. Koncertinėse programose ypatingai didelis dėmesys bus skiriamas jauniausiojo amžiaus talentams ir jų galimybėms demonstruoti ir tobulinti savo meistriškumą. Profesionalios muzikos koncertuose, sakralinės muzikos valandose per šiuos metus savo meistriškumą dovanos geriausi Lietuvos ir užsienio šalių muzikantai, orkestrai, grupės.

SVAJONIŲ SIMFONIJA. 3 DALIS. TONŲ NETIKĖTOS PARADIGMOS

„Svajonių simfonijos“ trečioji dalis „Tonų paradigmos“ apims įvairias kūrybos sritis. Kūrėjai, menininkai, amatininkai bus skatinami pasinerti į Čiurlionio miesto gamtos pasaulio spalvų, garsų ir formų įvairovę ir visa tai savaip interpretuoti, transformuoti į meno kūrinius, galinčius įgyti išliekamąją vertę. Šioje dalyje bus siekiama išprovokuoti tradicinių žanrų stilistikos konvergenciją su šiuolaikinėmis technologijomis ir moderniomis meno sintezėmis.

SVAJONIŲ SIMFONIJA. 4 DALIS. SPALVŲ MUZIKINIAI HORIZONTAI

Ketvirtoji „Svajonių simfonijos“ dalis atsiremia į M. K. Čiurlionio mintį – žmogaus dvasinės gelmės, intelektualumas, pasaulio pažinimas, išmanymas ir gebėjimas „atrakinti“ tai, kas užkoduota meno kūriniuose praktiškai atrakina žmonijos raidos, idėjų istoriją.

SVAJONIŲ SIMFONIJA. 5 DALIS. CODA. ĮKVĖPIMO MEDITACIJOS

Penktoje „Svajonių simfonijos“ dalyje bus užtvirtinamas M. K. Čiurlionio, kaip kūrėjo ir didžiausio visų laikų Druskininkų „influencerio“ įdirbis ir įtaka čia gyvenantiems, kuriantiems ir kultūrą vartojantiems žmonėms bei įprasminamas Lietuvos kultūros sostinės vardas.

Ambasadoriai

Rokas Zubovas

Pianistas, profesorius, „Čiurlionio namų“ Vilniuje vadovas, M. K. Čiurlionio provaikaitis

Guoda Gedvilaitė

Pianistė, klasikinės muzikos atstovė

Jonas Tertelis

Teatro ir kino režisierius

Zita Joana Jančiauskienė

Metų senjorė, Druskininkų „Bočių“ sąjungos pirmininkė

Justas Tertelis

Lietuvos dramaturgas, režisierius, teatro ir kino aktorius, dainų autorius ir atlikėjas

Antanas Česnulis

Tautodailininkas, medžio skulptorius, skulptūrų parko įkūrėjas, Druskininkų garbės pilietis

Kristina Žaldokaitė

Dainininkė ir gospel chorų vadovė

Edita Utarienė Radvilavičiūtė

Vitražo ir meninio stiklo dailininkė

Laimonas Bendoravičius

Tenoras, Valstybinio choro „Vilnius“ artistas

Neringa Varnelytė

Lietuvos televizijos ir teatro aktorė

Mikas Suraučius

Kompozitorius, muzikantas, Druskininkų garbės pilietis, kultūrinės tapatybės puoselėtojas

Martynas Lagauskas

BMX čempionas, ekstremalaus sporto entuziastas

Viltė Ambrazaitytė

Atlikėja ir dainų autorė

Adas Gecevičius

Būgnininkas, kompozitorius ir prodiuseris

Sigita Ranger

Ledi

Lordas Kulveer Ranger

Lordų Rūmų narys (Jungtinė Karalystė)

Elma Šturmaitė

Dailininkė, tekstilės kūrėja, pedagogė ekspertė

Kasparas Uinskas

Pianistas, klasikinės muzikos ambasadorius

Justinas Lapatinskas

Atlikėjas, dainų tekstų ir muzikos autorius

Povilas Lapinskas

Šokių studijos vadovas, šokėjas

Česlovas Juršėnas

Nepriklausomybės Akto signataras, politikas, kultūros mecenatas

Rolandas Dabrukas

Dailininkas, freskų kūrėjas, lietuviškos kultūros ambasadorius JAV

Kurkime simfoniją kartu

Tapkite rėmėju, savanoriu, dalinkitės savo kūrybinėmis idėjomis ir prisidėkite prie projekto „Druskininkai – Lietuvos kultūros sostinė 2025. Čiurlionio paliesti“, kuris paliks ilgalaikį poveikį miestui ir už jo ribų.

Kontaktai

ČIURLIONIO PALIESTI

„Druskininkai – Lietuvos kultūros sostinė 2025“ pasitinka Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ties metų sukaktį, kuri minima 2025 metais. M. K. Čiurlionio miestas suskambės aukščiausiomis natomis, nes M. K. Čiurlionis neabejotinai yra universaliausias ir iškiliausias visų laikų Lietuvos genijus, mūsų tautinio meno simbolis, išaugęs iš giliausių gimtinės kultūros versmių, kraštovaizdžio spalvų, liaudies dainų. Kartu ir beveik kiekvienam reikšmingam lietuvių kūrėjui – tarsi savotiškas rubikonas, kurį privalu peržengti ir aiškintis asmeninį santykį su šio menininko kūrybiniu palikimu, jo kūrinių skleidžiama paslaptinga aura ir idėjomis. Kurortinis miestas, kuris buvo ir yra labai europietiška vietovė, visuomet išsiskyrė gamtiniu ir intelektiniu klimatu, savotiškai sodresne aura. Nesunku pajusti, kad Druskininkai – ne tik kokybiškam poilsiui, bet ir kūrybai įkvepiantis miestas. Toks jis buvo ir M. K. Čiurlioniui. Kurortas jam suteikė galimybę įsigilinti į didįjį pasaulį. Tokias galimybes Druskininkai privalo suteikti ir naujiems genijams.

„Čiurlionio paliesti“ – tokia pagrindinė mintis, apimanti plačią didžiojo kūrėjo išraiškos platformą ir visas menų rūšis: dailę, literatūrą, muziką, teatrą, šokį, sujungiant žmones, tradicijas, gamtą ir kt. Todėl Lietuvos kultūros sostinės idėją mes matome ne tik kaip priemonę atskleisti naujas genijaus daugialypės kūrybos puses, bet ir sukurti galimybes maksimaliai įgyvendinti didžius sumanymus, kūrybinius siekius, iššaukti aistringą norą kurti naują ateities meną, pažadinti spontaniškus kūrybinės dvasios polėkius, galų gale užkurti galingą novatoriškumo užtaisą augantiems ir užgimstantiems jauniesiems talentams Druskininkuose.

SVAJONIŲ SIMFONIJA

Metafizine gelme ir įtaigumu išsiskiriantis M. K. Čiurlionio dailės, muzikos ir literatūros palikimas tampa galinga gaivinančia kūrybinius polėkius versme, įvairių sekimų ir inspiracijų šaltiniu visų kartų lietuvių menininkams, todėl kartu su jais, jų kūryba, brandžia ir tradicijas saugančia Druskininkų bendruomene kursime „Svajonių simfoniją“. Tiesa, sekant Čiurlionio potraukiu eksperimentuoti ir laužyti kanonus, simfonija nebus kuriama pagal visas nustatytas žanro taisykles, o bus ieškoma naujų meninės raiškos priemonių, tradicijas sujungiant su šiuolaikinio meno projektais. Daugybė skirtingų instrumentų – skirtingų kartų, krypčių, metodų, formų ir siekių – suderės tarpusavyje ir suskambės darniai penkiose simfonijos dalyse.

Druskininkai 2025 vizualinis identitetas

Atsisiųsti identitetą